Najsłynniejsze rewolucje i zamachy stanu

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Whisper of the blade : revolutions, mayhem, betrayal, glory and death
rewolucja, zamach stanu, terror,
hunter

Fascynująca książka analizuje mechanizm rewolucji na przykładzie największych przewrotów ostatnich 200 lat i ich najsłynniejszych przywódców.

Koval | 2014-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

Geniusz, odwaga i zmysł twórczy to potężne siły. Równie wielka jest również potęga zła. Każde stulecie wydaje własny zdumiewający zestaw postaci, licznych bohaterów, a także łajdaków, którzy dzięki swym wyjątkowym czynom, odciskają niezatarte piętno. Niektórzy otrzymali swoje role z tytułu urodzenia, inni zjawili się nieoczekiwanie na scenie świata. Wielu porywało masy wzniosłymi hasłami, innym wystarczyło do tego jedno słowo. To, co mówili, znaczyło więcej niż siła zbrojna wysyłanych przeciwko nim armii, których dowódcy często bronili straconej sprawy. Ich nieustępliwość przezwyciężała wszelkie przeszkody, zmieniali bieg historii, a głoszone przez nich idee przekształcały nie tylko naród z którego się wywodzili, lecz wpływały także na inne części globu. Erik Durschmied skupił się na dziesięciu najbardziej znanych problemach (bo tak najlepiej określić te zjawiska), które głęboko przeanalizował pod kątem pochodzenia, przebiegu, sylwetek głównych postaci oraz późniejszych...

quart04 | 2014-04-17
wojcieska | 2012-05-11