Biznes zgodny z Biblią

Wydawnictwo: Wydawnictwo Credo
biznes, finanse

Biznes zgodny z Biblią, to książka napisana głównie dla tych, którzy uznają moralny autorytet Biblii. Jednak z całą pewnością okaże się ogromnie użyteczna dla wszystkich ludzi interesu. Gwarancją tego jest ogromne doświadczenie Autora, człowieka biznesu, od wielu lat właściciela dużej firmy konsultingowej. Prawdziwe historie ze świata biznesu, z życia wzięte przykłady sukcesów i porażek, wnikliwe obserwacje, niezwykle trafne spostrzeżenia, cenne uwagi i praktyczne porady a to i jeszcze więcej znajdzie czytelnik na kartach tej książki. Larry Burket argumentuje, że przy prowadzeniu biznesu należy bezwzględnie respektować uznane, podstawowe zasady, rządzące relacjami międzyludzkimi: przyzwoitość, uczciwość, wzajemne poszanowanie, troskę o człowieka. Fragmenty książki: Obecnie rząd jest winien różnym instytucjom prawie 1,5 biliona dolarów, a do roku 2007 suma ta wyniesie prawie 3 biliony. Gdy w 2008 nadejdzie czas spłaty długów, a pokolenie wyżu demograficznego zacznie przechodzić na emeryturę, wtedy finansowe obciążenie naszej gospodarki będzie nie do zniesienia. Od lat trzydziestych XX wieku żadne pokolenie, tak bardzo jak nasze, nie pasowało do treści wersetu z Przypowieści Salomona 22:7: Bogacz panuje nad nędzarzem, lecz dłużnik jest sługą wierzyciela. Jak już wspomniałem wcześniej, wahadło wykonało pełny cykl i wróciliśmy do stanu zagrożenia charakteryzującego pokolenie Wielkiego Kryzysu.

pkicman | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Dobra książka. Prezentuje bardzo radykalne podejście do prowadzenia biznesu. Mam po niej mnóstwo przemyśleń, nie tylko finansowych, ale i ogólno-życiowych.

Namali | 2016-06-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane