Dublin z Ulissesem

Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
Magdalena

Autorski przewodnik po Dublinie, tym sprzed stulecia i tym współczesnym, śladami bohaterów Ulissesa Jamesa Joycea. 18 starannie zaplanowanych tras spacerowych odpowiada 18 epizodom książki, której akcja rozgrywa się w stolicy Irlandii w ciągu jednego dnia - 16 czerwca 1904 roku. Do podróży rzeczywistej i imaginacyjnej po Dublinie, po jego turystycznych atrakcjach, a także po miejscach zwykle rzadko odwiedzanych, zachęcają barwna narracja, ilustracje i szczegółowe mapki. Zamieszczony na końcu słownik bohaterów Ulissesa, zawierający blisko 250 biogramów, zaprasza do pierwszej albo kolejnej lektury jednej z najsławniejszych powieści XX wieku.

źródło opisu: http://szczytnicka.pl/292827,dublin-z-ulissesem-pazinski-piotr.html

źródło okładki: http://szczytnicka.pl/292827,dublin-z-ulissesem-pazinski-piotr.html

Nathanael | 2014-04-13

Dla fanów - gratka.