26 Bajek Perskich

Tłumaczenie: Małgorzata Wróblewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
978-83-268-0047-4
antologia perskie bajki
dytko

26 opowiadań rodem z Iranu. Ludowe bajki indoeuropejskie mają niezwykle długą tradycję. Należą do nich także bajki perskie, zawarte w tym pięknie ilustrowanym tomie. Zbiór 26 bajek perskich, ozdobionych pięknymi fotografiami, których autorką jest Joanna Borowska. Te krótkie, ale niezwykle ciekawe opowieści umożliwiają polskiemu czytelnikowi kontakt z przebogatą twórczością wyrastającą z...

Te krótkie, ale niezwykle ciekawe opowieści umożliwiają polskiemu czytelnikowi kontakt z przebogatą twórczością wyrastającą z tradycji ludowej Azji. Historie zebrane w książce przypominają znane wszystkim „Baśnie z tysiąca i jednej nocy” – arcydzieło literatury światowej osnute na opowieściach arabskich i legendach staroindyjskich. Przenoszą nas do krainy dawnej Persji – wąskich i gwarnych uliczek, bazarów pełnych woni przypraw, gąszczu tkanin i dywanów, a także tajemniczych ogrodów. Zachwycają orientalnym pięknem i bogactwem różnorodnych motywów. Wydawcy wybrali zarówno bajki magiczne, jak też anegdotyczne i zwierzęce. Jedno jest pewne – stanowią one idealną rozrywkę dla dorosłych.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/26BP/pr/26-bajek-perskic...(?)

Monika | 2015-05-05
Przeczytana: 02 maja 2015

Przepięknie bajkowa i bajeczna, persko klimatyczna, z cudnymi fotografiami. Tylko się zaczytać :)

26 przemiłych bajek z mojej ukochanej Persji.
Po prostu musiałam to przeczytać!

Każda bajka jest krótka, zabawna i dość przewidywalna, ale ja właśnie za to lubię bajki.
Twarda oprawa, kredowy papier i piękne zdjęcia Irańczyków, którzy swoim nastawieniem i życzliwością zdobyli moje serce sprawiły, iż powstała świetna książka zarówno dla młodszych i tych trochę starszych czytelników :)

Moja ulubiona historia to "Zarządca, który był mistrzem w rachunkach" ;)

AktualnieCzytam | 2016-02-18
ziu_x | 2015-03-10