Fotosynteza

Photosynthesis
83-204-2405-4
biologia, przyroda
Sumiko

W książce przedstawiono jasny i zwięzły obraz procesów fotosyntezy. Zagadnienia tego procesu na poziomie molekularnym zostały omówione na podstawie badań biochemicznych, biofizycznych i genetycznych. Przedstawiono także rolę fotosyntezy w produkcji żywności i jej znaczenie dla środowiska na Ziemi. Najnowsze odkrycia dotyczące zagadnień genetycznych, zależności funkcji od struktury, badań nad sztuczną fotosyntezą i zbiorowiskami roślinnymi przedstawiono w ostatnim, najobszerniejszym rozdziale. Podano również praktyczne wskazówki pomocne w przeprowadzeniu prostych eksperymentów oraz aktualny spis publikacji rozszerzających omówione zagadnienia. Książka jest przeznaczona głównie dla studentów studiów licencjackich i magisterskich kierunków związanych z biologią, ale powinna być także przydatna dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz uczniów przygotowujących się do egzaminów maturalnych.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: ksiegarnia.warszawa.pl