Kosmiczna podróż

Seria: Inny Świat
Wydawnictwo: Limbus
Cosmic voyage
hunter

Wykorzystując "naukową teleobserwację" zwaną też "zdalnym postrzeganiem", stanowiącą współczesną wersję techniki opracowanej przez armię amerykańską do odbierania oddalonych w czasie i przestrzeni danych, Courtney Brown znalazł dowody istnienia życia pozaziemskiego.

źródło opisu: http://www.limbus.com.pl/wysylkowa/pl/83-kosmiczna-podroz.html

źródło okładki: http://www.limbus.com.pl/wysylkowa/pl/83-kosmiczna-podroz.html

damian | 2015-01-09
Na półkach: Paranauka, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Informacje na temat gatunków kosmitów, ich pochodzenia, życia i innych aspektów zdobyte za pomocą teleobserwacji wzbudzają powątpiewanie z kilku powodów. Pierwszy - technika, którą posłużył się autor jest przeciętnemu czytelnikowi obca. Drugi - nic nie wiemy o kosmitach, a tu ciach! i mamy wszystkie odpowiedzi jak na tacy. To chyba główne powody, które spychają Kosmiczną Podróż do książek typu „nie wiadomo co o tym myśleć”.

Ja też nie wiem. I też chciałbym móc zweryfikować jak treść książki ma się do prawdy... Jedno zdanie na ten temat: autor, jako profesor socjologii, wystawił swoją reputację na pożarcie wydając tą książkę. Takie poświęcenie dowodzi nie wierze, a pewności w to, co „zobaczył”. Da się zauważyć tu poczucie misji.
Zważywszy jak bardzo my, ludzie, skupieni jesteśmy na fizycznym bycie, powinniśmy co najmniej szanować dość eksperymentalne zdobywanie informacji. Tylko tą drogą póki co jesteśmy w stanie dowiedzieć się czegokolwiek na te tematy, a jest to droga...

lux | 2016-02-15
Przeczytana: 10 lutego 2016

Rewelacja. W kontekście tej książki ciekawe są wypowiedzi/wykłady Adama Anczykowskiego.

TheAtixs | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016