Przedsiębiorczość, przedsiębiorca, przedsiębiorstwo

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Bookmarket
978-83-7599-133-8
przedsiębiorczość
biznes, finanse

Rozwiązania zmierzające do stworzenia sprzyjających warunków rozwoju przedsiębiorczości są najważniejszym obszarem działań w ogólnoświatowej konkurencji gospodarczej. Każdy kraj stara się skonstruować najbardziej przyjazne przedsiębiorcom warunki prowadzenia działalności, a znoszenie barier międzygranicznych skutkuje przepływem kapitałów i inicjatyw gospodarczych do takich państw. Prawne warunki rozwoju przedsiębiorczości mają charakter lokalny i nie są przedmiotem działań harmonizujących, również na terenie Unii Europejskiej. To powoduje, że stają się one elementem i narzędziem gry konkurencyjnej. Tym bardziej inicjatywa poszczególnych państw w tworzeniu własnych systemów prawa sprzyjających przedsiębiorczości nabiera podstawowego znaczenia w kształtowaniu ich pozycji gospodarczej, wielkości dochodu i dobrobytu ich obywateli. Roli przedsiębiorczości nie można przecenić. To ona jest pierwotnym źródłem majątku narodowego, wielkości danin publicznych, wynagrodzeń obywateli czy też satysfakcji zawodowej.

źródło opisu: http://www.bookmarket.pl

margaretka12 | 2015-08-06