Harry Potter i okultyzm

Wydawnictwo: POLWEN
83-89862-52-2
harry potter, okultyzm, magia
Majka

Autor dokonuje szczegółowej analizy obecności okultyzmu i magii w kulturze, szczególnie w literaturze. Zasadnicza jej część dotyczy Harry'ego Pottera J. K. Rowling, zwłaszcza zawartych tam tematów okultystycznych, ezoterycznych, inicjacyjnych, a nawet satanistycznych. Autor zdecydowanie przeciwstawia się powszechnym twierdzeniom, że Harry Potter to tylko niewinna wyobraźnia. Ks. Aleksander...

Autor zdecydowanie przeciwstawia się powszechnym twierdzeniom, że Harry Potter to tylko niewinna wyobraźnia. Ks. Aleksander Posacki SJ, przeprowadzając dokładne i rzetelne analizy omawianego tematu, sięga do materiałów źródłowych i powołuje się na wielu autorów. Wskazuje przy tym na związki nie tylko "Harry'ego Pottera" z magią czy okultyzmem, ale też ukazuje inne przykłady relacji - ukrytych i jawnych - literatury fantasy z okultyzmem i satanizmem. Porusza też temat błędów i zakłamań w znanym już powszechnie "Kodzie Leonarda da Vinci" autorstwa Dana Browna, przytaczając w Aneksie dokument Episkopatu polskiego w tej kwestii.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,15151,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,15151,0,1,nowosci.html

książek: 1905
Kaśka | 2014-05-07

Mam wrażenie, że ks. Posacki czytał zupełnie inne książki niż ja. Mnóstwo nieścisłości i nadinterpretacji. Autor przeinacza fabułę, nagina wszystko tak, aby pasowało do jego teorii.

Camillo | 2011-04-14

Okropne. Mnóstwo nieścisłości. Autor nie czytał według mnie książki. Naciągane teorie. Nie polecam.

kalakala | 2012-09-06

Parę ciekawych spostrzeżeń, ale głównie to doszukiwanie się zła na siłę. Nic specjalnego, Posacki mógł chociaż poczekać aż Rowling wyda wszystkie książki z serii, wtedy mogłoby być rzetelniej.

książek: 2018
Eleonora | 2015-10-08