Agresja u dzieci

Wydawnictwo: WSiP
83-02-05191-8
pedagogika, agresja, dzieci
Valanthe

W okresach wielkich przemian społeczno - politycznych zawsze wzrastają przestępczość, chuligaństwo i znieczulenie na cudzą krzywdę. Dzieje się to również w naszym kraju, wzbudzając poczucie zagrożenia i słusznego niepokoju w społeczeństwie. Coraz bardziej uświadamiamy sobie konieczność przeciwdziałania i zapobiegania wzrostowi agresywności. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że największą szanse powodzenia pracy profilaktycznej, tak w tym, jak i każdym zakresie, zapewnia rozpoczęcie jej możliwie wcześnie, gdy zaburzone zachowanie nie stałą się jeszcze trwałą cechą osobowości, a więc w dzieciństwie. Dlatego tez oddajemy w ręce Czytelnika książkę na temat agresji, profilaktyki i wychowania.

źródło opisu: Wstęp do książki.

źródło okładki: http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/17/38/02/1217380219

Valanthe | 2010-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2010