Wczesny rozwój Wszechświata

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-204-3648-8
IronWoman

Jak powstał nasz Wszechświat, jaki był scenariusz jego rozwoju w najwcześniejszym okresie? O tym opowiada nam autor książki. Okazuje się, że nasza wiedza o fizyce najbardziej elementarnych cegiełek, z jakich jesteśmy zbudowani, oraz znajomości podstawowych sił przyrody pozwala nam sięgać do czasów około 10-43 sekundy po Wielkim Wybuchu (Big Bang). Ten najwcześniejszy okres rozwoju...

O tym opowiada nam autor książki. Okazuje się, że nasza wiedza o fizyce najbardziej elementarnych cegiełek, z jakich jesteśmy zbudowani, oraz znajomości podstawowych sił przyrody pozwala nam sięgać do czasów około 10-43 sekundy po Wielkim Wybuchu (Big Bang). Ten najwcześniejszy okres rozwoju Wszechświata kończy się około 300 000 lat po Wielkim Wybuchu. Jest to niewątpliwie najważniejszy etap rozwoju naszego świata, etap, który zdecydował o tym, jak dzisiaj nasz świat wygląda.
Mimo jednak ogromnej wiedzy na temat Wszechświata pozostaje jeszcze wiele „otwartych” problemów. Mamy nadzieję, że obecnie rozpoczynane badania z wykorzystaniem największego na świecie akceleratora z ośrodka europejskiego CERN pozwolą nam je rozwikłać.

dzerik | 2015-08-12

Dobrze że taka pozycja ukazała się na polskim rynku.

Justyna Krystyniak | 2015-05-16
Carmel | 2014-11-29