Opowieści na noce bezsenne

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-71-4
miłość, uczucia, przyjaźń
Edyta

Krystyna Nepomucka - autorka ponad 20 ksiązek dla dorosłych i młodzieży, z których częsć została przetłumaczona na język holenderski. Zadebiutowała na łamach "Wiadomości londyńskich" powiescią w odcinkach pt.: "Romans z Busiem" (późniejsze "Małżeństwo niedoskonałe"). Książka ta, wraz z następnymi tomami: "Rozwód niedoskonały", "Samotność niedoskonała", "Miłość niedoskonała", "Kochanek...

Książka ta, wraz z następnymi tomami: "Rozwód niedoskonały", "Samotność niedoskonała", "Miłość niedoskonała", "Kochanek doskonały", "Starość doskonała", "Ślubny welon", "Mydło z łabędziem", "Kotka birmańska", "Moje życie z kosmitą", "Oczekiwanie", "Opowieści na noce bezsenne" przysporzyła pisarce niesłabnącej do dziś popularności i sympatii Czytelniczek.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Anita | 2014-09-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 września 2014

Książka tylko dla tych, którzy nie czytali innych książek p.Nepomuckiej. Ja przeczytałam wiele książek autorstwa Krystyny Nepomuckiej i w trakcie lektury "Opowieści na noce bezsenne" prawie bez przerwy towarzyszyło mi uczucie deja vu. Niektóre z opowiadań wydawały się fragmentami żywcem wyciętymi z powieści, inne były łudząco podobne albo miały mnóstwo wspólnych elementów. Tak więc opowiadań, których nie czytałam wcześniej było naprawdę niewiele.
Ogólnie opowiadania nie są szczególnie ciekawe, czy ambitne. Podobało mi się bodajże jedno.

Kinga | 2016-04-26
Przeczytana: 05 czerwca 2016