Kotka birmańska

Wydawnictwo: Akapit Press
83-88790-27-7
małżeństwo, śmierć, uczucia, emocje
Edyta

Po latach małżeństwa dla wciąż młodej i nadal głodnej życia Elizy śmierć Konrada okazała się wybawieniem... Nareszcie może wrócić do pierwszego ważnego uczucia, jakie kiedyś ofiarował jej los. Ale czy przeznaczenie pozwoli Elizie drugi raz zanurzyć się w falach dawnej miłosnej rzeki? Czy mężczyzna, który przed laty zaprzątał niedojrzałą głowę dziewczyny, wciąż jeszcze potrafi wzbudzać dawne emocje?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: nota wydawcy

Ilość stron: 277
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Czytając opis na okładce spodziewałam się czegoś lepszego, więcej ciekawych wątków. Powinno to mieć o połowę mniej stron. Główną bohaterką jest Eliza, która wspomina swojego nieżyjącego męża, a także spotyka dawną miłość. Pod koniec poznaje ona Zenoncjusza i o ich związku jest kolejny tom pt „Moje życie z kosmitą”. Jest na końcu jego fragment.
Styl pisarki jest dobry, ale treść nie ciekawa.
„Kotka birmańska” nie zaciekawiła mnie. Ja nie polecam.

Nikto | 2014-04-23
Przeczytana: 14 marca 2014

'' Kotka birmańska '' ,to w moim odczuciu powieść typowo '' babska '' zawiedziona życiem bohaterka o imieniu Eliza,w okolicach magicznej czterdziestki snuje rozważania o swoim życiu.Powoli dowiadujemy się z nich ,że Eliza wyszła za mąż za chłopaka którego wybrali jej rodzice ,że prowadziła stagnacyjne życie wykładowcy uniwersyteckiego ,że nigdy męża nie kochała ,chociaż przyzwyczaiła się do niego.Kiedy Konrad umiera ,w Lizce z ogromną siłą odzywają się wspomnienia o Krystianie młodzieńczej niespełnionej miłości z lat szkolnych.I wszystko byłoby oki ,nawet z zainteresowaniem to czytałam ,bo przecież każdy czasem wspomina to z czego kiedyś zrezygnował (z własnej ,czy nie z własnej woli),zwłaszcza kiedy w naszym życiu nie wszystko idzie tak jak byśmy chcieli.I nawet '' przełknęłam '' szukanie przez Elizę swojej pierwszej miłości w Anglii ,gdzie podobno się wyprowadził,ale pojawienie się i natychmiastowa miłość Elizy do dziwnego człowieka ,czytającego w myślach o dźwięcznym imieniu...

Katherina87 | 2012-11-22

Megsss | 2014-07-21
Przeczytana: 17 lipca 2014

To moja pierwsza styczność z prozą Autorki. Gdy zakupiłam tę książkę włuczyłam się właśnie po Matrasie w nastroju "muszę kupić dziś cokolwiek". przyciągnął mnie koci tytuł. Świetna lektura. Mądra, zabawna i pouczająca historia. Pozostawia sentyment. Więcej nie napiszę, gdyż traktuję ją bardzo osobiście. Już zakupiłam kolejną cześć :-)

Katia | 2013-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2013

Zawiodłam się. Fakt, że czyta się przyjemnie, ale razi mnie mnogość analogii do serii "niedoskonałych".

violinka | 2015-10-05

uwielbiam zaśmiewać się do łez przy wszystkich książkach nieodżałowanej p.Krystyny☺

lubka | 2013-10-10
Przeczytana: 10 października 2013

Książka na jeden wieczór. $0;letnia bohaterka sprawia wrażenie infantylnej, ale może wynika to z faktu, że książki wysłuchałam w interpretacji J. Jędryki, która z każdej postaci potrafi zrobic idiotke.

Ania | 2016-01-03

Kod kreskowy jest przyporzadkowany do nie właściwej książki.

Jagoda | 2016-06-11
Morrigan | 2016-01-21