Historia filozofii rosyjskiej

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Философы России XIX-XX столетий: биографии, идеи, труды
filozofia rosyjska
filozofia i etyka

Książka ta jest rezultatem wieloletnich badań nad historią rosyjskiej myśli filozoficznej. Autor pragnął odtworzyć wewnętrzną logikę każdego systemu filozoficznego niezależnie od tego, czy odpowiadał on jego własnym poglądom. Dzięki temu Historia filozofii rosyjskiej może być przydatna wszystkim, którzy chcą wyrobić sobie obiektywny ogląd rozwoju filozofii rosyjskiej. Autor będzie w pełni usatysfakcjonowany, jeśli Czytelnik przeżyje to intelektualne, moralne i etyczne zadowolenie, którego sam doświadczył, wstępując do zadziwiającego świata filozofii rosyjskiej. (ze wstępu do wydania rosyjskiego).

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl