Opal Księżniczki Sissi

Tłumaczenie: Barbara Radczak
Cykl: Kolekcjoner z Warszawy (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
Le Boiteux de Varsovie: L'Opale de Sissi
przygodowa
beataj

Książę Aldo Morosini po odnalezieniu historycznych kamieni szlachetnych - Błękitnej Gwiazdy i Róży Yorku - popada w apatię i przygnębienie. Kiedy jednak Szymon Aronow proponuje mu, by wyruszył do Wiednia śladem trzeciego z zaginionych klejnotów, opalu księżniczki Sissi, Aldo odzyskuje dawny entuzjazm. Nowe wyzwanie sprowadza go w najpiękniejsze zakątki Austrii. Jednak atmosfera tych miejsc jest tylko na pozór sielankowa. Na drodze Morosiniego stają bezwzględni złoczyńcy, gotowi za wszelką cenę zdobyć klejnot dla siebie. Czy piękna Anielka Solmańska ma z nimi coś wspólnego?...

źródło opisu: www.bemowo.e-bp.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

Isadora | 2011-09-10
Przeczytana: 10 września 2011

"Opal księżniczki Sissi" to trzecia część przygodowo - sensacyjnej tetralogii "Kolekcjoner z Warszawy" opowiadającej o poszukiwaniach drogocennych kamieni szlachetnych skradzionych przed wiekami z legendarnego pektorału arcykapłana Jerozolimy. Cztery bezcenne klejnoty symbolizujące plemiona Izraela zdają się przynosić nieszczęście kolejnym właścicielom, zaś skompletowanie pektorału wiąże się z pewną przepowiednią, ogromnie ważną do żydowskiej społeczności.
Klejnotów poszukuje tajemniczy Szymon Aronow zwany Kulawym wraz z pochodzącym z Wenecji księciem - antykwariuszem Aldo Morosinim oraz jego przyjacielem, archeologiem Adalbertem.
Trójka bohaterów podąża śladem kamieni z pektorału przemierzając Europę i przeżywając wiele fascynujących i niebezpiecznych przygód. Dzięki ich staraniom zostały odnalezione dwa bezcenne klejnoty: szafir zwany Błękitną Gwiazdą oraz diament nazywany Różą Yorku.

"Opal księżniczki Sissi" to opowieść o poszukiwaniach innego kamienia zdobiącego starożytny...

beataj | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011

Dlaczego kolejny raz musi się potwierdzić zasada, że każda następna część jest gorsza ? Pierwszy tom w tej serii połknęłam jednym tchem, drugi sprawił mi lekkie trudności w trakcie czytania, trzeci był po prostu ciężki :(... Aż się boję, co będzie w czwartym.
A historia przecież ciekawa, na początku zapowiadała się porywająco. Temat niezbyt ograny, mógł naprawdę sprawić wielką przyjemność czytelnikowi. Żałuję, że się zawiodłam :(
W tym tomie za dużo jest filozofowania ? trawienia własnych odczuć przez bohatera ? dywagowanie, co kto aktualnie czuje ? A brakuje błyskotliwej akcji, sensacji, tempa, brawury i tego czegoś, co sprawia, że lubię takie historyczne kryminały.

Monika | 2013-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2013

Po "Opal księżniczki Sisi" sięgnęłam ze względu na jedno z miejsc akcji-Wiedeń. Od kilku lat spędzam w nim ferie i wakacje. Lubię też czytać książki, których akcja rozgrywa się w stolicy Austrii i jej okolicach. Przeczytałam właśnie, że jest to trzecia część tetralogii "Kolekcjoner z Warszawy". Tak więc serię zaczynam czytać od końca ;)

Motywem przewodnim cyklu jest poszukiwanie zaginionych klejnotów z żydowskiego pektorału. Według wierzeń, po odnalezieniu wszystkich kamieni Izrealici odzyskają swoje państwo. Minerałom tym przypisuje się zło, które wyrządzają osobom posiadającym je w swoich zbiorach. Dzięki temu, że każdy z tomów zajmuje się poszukiwaniem innego klejnotu, książki można czytać w dowolnej kolejności.Dzięki wzmiankom o wcześniejszych zleceniach wiemy, że odnaleziono już szafir zwany Błękitną Gwiazdą i diament-Różę Yorku. Łącznikiem wszystkich części są również bohaterowie: główni i drugoplanowi.

Tytułowy opal stanowił cześć skarbu Habsburgów, który arcyksiężna Zofia...

klaudiabla2 | 2013-02-14
Przeczytana: 25 lipca 2012

To już trzecia, przedostatnia część ,,Kolekcjonera z Warszawy”. Cały cykl jest o poszukiwaniach zaginionych klejnotów z żydowskiego pektorału. Według wierzeń tego narodu, po odnalezieniu wszystkich minerałów odzyska on swoje państwo. Podejmuje się tego Aldo Morosini, który wraz z serdecznym przyjacielem Adalbertem przeżywa wiele przygód i wielkich miłości. Tym razem akcja wraz z bohaterami przenosi się do Austrii gdzie istnieje niesamowita okazja, aby odnaleźć opal księżniczki Sissi.
Nie wiem co jeszcze mogę dodać, to już trzecia część i kolejny raz będę się powtarzała. Każdy tom jest równie niesamowity. To dobrze, bo jest niewielu autorów, którzy potrafią utrzymać czytelnika w takim samym napięciu jak było na początku serii. Za to Juliette Benzoni należy się medal. Kolejny raz czytałam z zapartym tchem. Znów mamy do wyjaśnienia mnóstwo zagadek, a i morderstw tu nie brakuje. Księżniczką Sissi od dawna się interesowałam, miałam nawet o niej kilka bajek w dzieciństwie. Miło było...

Jeniulka | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Książka też super dużo się dzieje i trzyma w napięciu do samego końca.

shee | 2015-12-01

Doskonale polaczenie kryminalu, przygody i romansu

Martyna | 2012-08-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

A jednak. Trzecia część niestety odrobinę mnie rozczarowała. Pierwsze pół książki było praktycznie o niczym, mam wrażenie, że to wszystko można by zmieścić w dwóch rozdziałach. Końcówka z kolei obfitowała w wydarzenia i to z kolei można by opisać dokładniej, gdyż mam wrażenie że to wszystko działo się aż za szybko. Cała historia nie jest taka zła, choć Róża Yorku pod tym względem bije ją na głowę. Źle rozplanowane, ot co.
I nareszcie to na co czekałam - Aldo ma Anielkę głęboko gdzieś! Haha, należało jej się. Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.
Tak trzymaj, książę!

Jeanne | 2016-10-12