Kobieta i mężczyna. Człowiek rozdwojony

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2587-1
gender
Peloponez

Niniejsza książka jest dziełem bardzo wartościowym, zarówno naukowo, jak i poznawczo. W atrakcyjny sposób przedstawia wielowymiarowość społeczno-kulturowych uwarunkowań rodzaju od czasów antycznych i biblijnych aż do końca XVIII wieku. Autor odkrywa tysiące lat historii człowieka z perspektywy genderowej i wprowadza Czytelnika w świat obu płci, a zwłaszcza kobiet ukazanych na tle społecznej, politycznej, gospodarczej i kulturowej historii Europy.

Praca ma charakter porządkujący i systematyzujący. Jej niezaprzeczalnym walorem jest bogactwo wykorzystanych materiałów i źródeł. Są to dzieła filozoficzne, literackie, z zakresu historii sztuki, religii i socjologii, świadczące o dużej wiedzy, erudycji, a także merytorycznej kontroli Autora nad niewyobrażalną liczbą materiałów do przestudiowania i zobrazowania.

Sądzę, że książka odbije się głośnym echem w życiu naukowym i będzie wykorzystywana jako podręcznik akademicki m.in. do kursów genderowych

(Z recenzji prof. dr hab. Krystyny Slany)

źródło opisu: 978-83-233-2587-1

źródło okładki: 978-83-233-2587-1