Psychologia stresu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "PSYCHOLOGIA WOBEC WSPÓŁCZESNOŚCI". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
6 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
stres
Pistacia

Podręcznik dla studentów psychologii, którzy stykają się z problematyką stresu w ramach przedmiotów podstawowych (psychopatologia) i specjalizacyjnych (psychologia: kliniczna, zdrowia, sądowa). Będzie też pomocą dla studentów innych kierunków humanistycznych: pedagogiki, socjologii, filozofii, prawa, a także dla studentów medycyny. Układ książki opiera się na podstawowych pytaniach dotyczących stresu, jego natury, uwarunkowań i konsekwencji. Autor dokonuje obszernej prezentacji bardzo różnorodnego i bogatego dorobku badawczego i teoretycznego w tej dziedzinie. Przedstawia nie tylko psychologiczne ujęcie stresu, lecz także, ze względu na charakter problemu, odwołuje się do dorobku nauk biologicznych, psychologii porównawczej i ewolucyjnej.

źródło opisu: wysyłkowa.pl

źródło okładki: wysyłkowa.pl

Ka_Ha | 2014-03-13

Zdecydowanie bardziej wymagająca lektura niż te pisane przez Helenę Sęk czy Heszen-Niejodek, ponieważ nie jest pisana tym lekko-płynnym stylem charakterystycznym dla obu pań. Jednak o tyle ciekawsza od pozostałych akademickich opracowań o tematyce stresu i radzenia sobie, że bogata w dość szczegółowe opracowanie chemii stresu i wiele, wiele wyników aktualnych badań. Pozycja bardziej dla studentów niż praktyków.

Vivienne | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Książkę wypozyczyłam z ciekawości i z powodu wielu stresujących sytuacji w życiu. Liczylam na metody odstresowania się i uświadomienie powodów stresu. Książka napisana raczej językiem naukowym, trudna dla przeciętnego czytelnika bez doświadczenia medycznego czy psychologicznego. Na pewno przydatna studentom psychologii ale za ciężka dla przeciętnego, ciekawskiego czytelnika.

Felurina | 2016-06-05
Nomad | 2016-02-01