Stres i emocje w naszym życiu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "PLUS 50". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
stres, emocje
Pistacia

Autor - psycholog kliniczny, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego - naukowo zajmuje się badaniem zjawiska stresu doświadczanego przez chorych onkologicznie, pacjentów chirurgicznych i innych chorych somatycznie, a także studentów i uczniów. Życie jest piękne, nie brak w nim jednak trudnych chwil, denerwujących sytuacji, dobrych i złych emocji, z którymi czasami trudno sobie poradzić. Ale emocje mogą być w życiu człowieka także użyteczne. Pierwsze rozdziały książki autor poświęcił współczesnej wiedzy psychologicznej, dotyczącej stresu i emocji, w tym ich objawom i następstwom oraz pełnionym funkcjom. W drugiej części Czytelnik znajdzie praktyczne zalecenia dotyczące możliwości zapobiegania stresowi oraz radzenia sobie z nim: jak unikać stresu, w jaki sposób radzić sobie z problemami, w jaki sposób regulować emocje, do kogo zwrócić się, kiedy sytuacja wymaga pomocy z zewnątrz. Ta książka to doskonały przykład połączenia popularnonaukowego wykładu z poradnikiem.

źródło opisu: wysyłkowa.pl

źródło okładki: wysyłkowa.pl