Okładka książki Powody aby wierzyć

papier
gall21
8,8 (10 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ja nie szukam cudów. Jednak kiedy się zdarzają i Kościół je uznaje, mamy prawo o nich mówić. Ron Tesoriero - wypowiedź dla Radia Watykańskiego Jezus pozwolił Tomaszowi dotknąć swych ran. To samo robi dla nas w nowym tysiącleciu. Czasami trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. Konsekrowana Hostia zmienia się w ciało. Niewidomy odzyskuje wzrok, by obejrzeć film o Eucharystii. Niewykształcona mistyczka, w nieznanych sobie językach i bez błędów teologicznych, zapisuje setki stronic głębokiego nauczania i komentarzy biblijnych. Czy te i inne niezwykłe zjawiska zasługują na wiarę? Co mówi o nich nauka? Ron Tesoriero od ponad dwudziestu lat poszukuje odpowiedzi na podobne pytania. Towarzyszy naukowcom, którzy przyglądają się nadzwyczajnym zjawiskom w Kościele katolickim. Wyniki analiz potwierdzają to, w co wierzymy. Opisuje cuda Eucharystyczne, doświadczenia współczesnych mistyków i stygmatyków, badania całunu turyńskiego i chusty z Oviedo oraz testy na próbce relikwii Krwi Chrystusa. Te fascynujące relacje poruszają serce i umysł.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,56028,eid,61383,tytul,Pow...(?)

Polecamy

Opinie czytelników
fulmir | 2014-10-18
Przeczytana: 17 października 2014

Rewelacyjna książka. Poleciłbym ją wszystkim wątpiącym i tym niezdecydowanym. Na pewno wleje w wasze serca wiele otuchy i pomoże uwierzyć na nowo. Zresztą sam autor, którego poznajemy w pierwszym rozdziale jako wziętego prawnika określa swoją wiarę jako tego, kto oddalił się od Boga. Pewno zdarzenie, którego nie zdradzę, otworzyło mu oczy i sprawiło, że zaczął na własną rękę poszukiwać dowodów istnienia Boga. A takowe istnieją i jest ich niemało. Choćby Całun Turyński, który jednakże sceptycy (za pomocą metody węglowej) określili jako pochodzący ze średniowiecza. Jest to jednakże duże przekłamanie, które nagłośniły światowe media. Jednak to co odkryto później nie zainteresowało już mediów. Wszystko podane jest w tej książce, do której przeczytania zachęcam wszystkich, nawet sceptyków.
Jest to tylko jeden z przykładów na Boskość Jezusa Chrystusa a znajdziemy ich tutaj wiele. Autor proponuje, że aby zrozumieć te cuda zanurzyć się w cudowne Miłosierdzie Jezusa Chrystusa czasem bowiem nauk...

KRYSTYNA | 2014-03-10
Przeczytana: 09 marca 2014

Warta przeczytania.Mnie po prostu powaliła i raz nie wiem który znowu glębiej wierzę. Piękna książka jako dowód naszej wiary. Gorąco polecam.

Krzysztof | 2014-03-28
Przeczytana: 2012 rok

Książka która skutecznie pomoże wzmocnić wiarę chrześcijańską, a także dla osób które szukają "dowodów" na istnienie Boga.

Tak mi się spodobała, że kupiłem kolejną, żeby dać komuś na prezent!

MaiTakeru | 2011-05-06

Bardzo dobra, skłania do rozmyślań. Pierwsze rozdziały nie porywają, ale zdecydowanie warto przeczytać tę książkę od deski do deski, jako że mamy do czynienia z osobistym świadectwem. Jak najbardziej polecam, zwłaszcza, że do książki dołączony jest przedruk "Tajemnicy Mszy Świętej" Cataliny Rivas!

Velasier | 2014-02-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane