Potęga wydajności

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Nie ma chyba ważniejszego pytania w ekonomii i w polityce gospodarczej niż to, które dotyczy przyczyn różnic w tempie długofalowego rozwoju albo inaczej pytania, dlaczego jedne kraje przechodzą od biedy do zamożności a inne trwają w biedziea Adam Smith, filozof i ekonomista, uważany za twórcę nowożytnej ekonomii, zajmował się właśnie tym wielkim zagadnieniem. Nie trzeba podkreślać jak wielką ma ono wagę dla krajów na dorobku, które mają tyle do nadrobienia. William W. Lewis, fizyk teoretyczny i były wieloletni dyrektor McKinsey Global Institute, napisał wybitną pracę na fundamentalny temat, o którym wyżej mowa.

ziombel | 2016-11-12
Dawid | 2016-01-31