Sandman: Furie

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Sandman Present: The Furies
otchłań, mit, furia
komiksy
Edyta

Komiks ze świata Sandmana. Mike Carey i John Bolton opowiedzieli dalszy ciąg znanych z serii Sandman losów Lyty Hall – będącej zarazem zwykłą kobietą i wcieleniem starogreckiej Furii. Jednocześnie przedstawili postać nowego Pana Snów – zaginionego w dziwnych okolicznościach syna Lyty… Zrozpaczona kobieta przyłącza się do wędrownej trupy aktorskiej i trafia do Aten. Jednak zamiast powrotu do greckich korzeni swego rodu, poznaje mroczną otchłań Hadesu. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze pomiędzy potężnymi bogami z helleńskich mitów: Kronosem, Hermesem i Furiami. Na szczęście wśród okrutnych niebian trafiają się też tacy, którzy potrafią pomagać zwykłym ludziom… A swoje trzy grosze, jak zwykle, musi też wtrącić Sandman.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

książek: 2004
Dominik | 2011-11-01
Przeczytana: 31 lipca 2011

"Erynie, może bezpieczniej je nazwać Eumenidami, czyli Łaskawymi, to greckie boginie zemsty oraz wyrzutów sumienia powstałych na skutek nieprawych działań. Kronos zaś, to potężny tytan, zmieniający, który odcinając przyrodzenie swego ojca, Uranosa, przypadkowo tworzy Furie, boginie zemsty. I teraz można zastanowić się, co by się stało, gdyby to Kronos chciał, za wszelką cenę, dostać fuchę owych bogiń? Na pewno nic dobrego dla świata bogów, jak i naszego."

reszta recenzji na: http://elizjon.pl/dominik-%E2%80%98lorddemon%E2%80%99-jakubiak/furie-recenzja

Alex | 2016-09-16
Przeczytana: 12 września 2016