Sandman: Furie

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Sandman Present: The Furies
otchłań, mit, furia
komiksy
Edyta

Komiks ze świata Sandmana. Mike Carey i John Bolton opowiedzieli dalszy ciąg znanych z serii Sandman losów Lyty Hall – będącej zarazem zwykłą kobietą i wcieleniem starogreckiej Furii. Jednocześnie przedstawili postać nowego Pana Snów – zaginionego w dziwnych okolicznościach syna Lyty… Zrozpaczona kobieta przyłącza się do wędrownej trupy aktorskiej i trafia do Aten. Jednak zamiast powrotu do greckich korzeni swego rodu, poznaje mroczną otchłań Hadesu. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze pomiędzy potężnymi bogami z helleńskich mitów: Kronosem, Hermesem i Furiami. Na szczęście wśród okrutnych niebian trafiają się też tacy, którzy potrafią pomagać zwykłym ludziom… A swoje trzy grosze, jak zwykle, musi też wtrącić Sandman.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Tixon | 2017-03-22
Przeczytana: luty 2017

Kontynuacja losów Lyty Hall. Wydarzenia z Pań Łaskawych postanawia wykorzystać zmiennokształtny bóg, Kronos, by wyrównać dawne rachunki. To się oczywiście nie podoba niektórym olimpijczykom, więc zaczynają się podchody.
Za fabułę odpowiadał Carey, jest więc bardziej przygodowa, w stylu Lucyfera niż właściwego Sandmana.
Za grafikę odpowiada John Bolton i zaprezentował nam coś, co wygląda na kadry z fotografii. Ciekawy efekt zastanawiam się, czy ma to mieć związek z tekstem (płynne przechodzenie z fotografii do rysunku jako zobrazowanie zmienności Kronosa) czy też to taki kaprys grafika. Skłaniałbym się do pierwszego, ale głównie dlatego, że takie rozwiązanie mi pasuje.
W sumie szału nie ma, ale można zobaczyć, zwłaszcza jak jest się fanem Sandmana.

książek: 2004
Dominik | 2011-11-01
Przeczytana: 31 lipca 2011

"Erynie, może bezpieczniej je nazwać Eumenidami, czyli Łaskawymi, to greckie boginie zemsty oraz wyrzutów sumienia powstałych na skutek nieprawych działań. Kronos zaś, to potężny tytan, zmieniający, który odcinając przyrodzenie swego ojca, Uranosa, przypadkowo tworzy Furie, boginie zemsty. I teraz można zastanowić się, co by się stało, gdyby to Kronos chciał, za wszelką cenę, dostać fuchę owych bogiń? Na pewno nic dobrego dla świata bogów, jak i naszego."

reszta recenzji na: http://elizjon.pl/dominik-%E2%80%98lorddemon%E2%80%99-jakubiak/furie-recenzja

gamecubegirl | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017