Ozdoba świata. Jak muzułmanie, żydzi i chrześcijanie tworzyli kulturę tolerancji w średniowiecznej Hiszpanii

Tłumaczenie: Tomasz Tesznar
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
The Ornament of the World. How Muslims, Jews, and Christians Created a Culture of Tolerance in Medieval Spain
978-83-233-2186-6
historia
Feanor

Ta urzekająca opowieść, powszechnie uznawana za objawienie utraconego Złotego Wieku, przywraca do życia bogatą i kwitnącą kulturę średniowiecznej Hiszpanii, gdzie przez ponad siedem stuleci muzułmanie, żydzi i chrześcijanie żyli obok siebie w atmosferze tolerancji, podczas gdy literatura, nauka i sztuka przeżywały okres bujnego rozkwitu.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks725694.html

źródło okładki: http://wysylkowa.pl/ks725694.html

Feanor | 2010-12-18
Na półkach: Przeczytane, Al-Andalus
Przeczytana: 18 grudnia 2010

Bardzo przyjemny w odbiorze zbiór na temat Al-Andalus, ale nie tylko. Autorka śledzi dzieje, a także literackie i kulturowe powiązania Hiszpanii muzułmańskiej z chrześcijańską Europą. Lektura nie jest, wbrew informacjom na stronie tytułowej, podręcznikiem akademickim, a raczej zbiorem esejów, przybliżających tę utraconą krainę. Polecam wsyztskim lubiącym literackie nawiązania, szukającym receptury na powszechną tolerancję religijną, jak również po prostu ciekawym świata.

polna_stokrotka | 2015-08-09
mehelelulu | 2012-02-28