Myśli o górach i wspinaniu

Wydawnictwo: Góry Books
8 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
83-62301-03-4
alpinizm, wspinaczka, góry
literatura faktu
Honorka22

Książka jest zbiorem ponad tysiąca cytatów, zaczerpniętych z opowiadań, relacji pochodzących reportaży wielu światowej sławy wspinaczy.

źródło okładki: www.empik.com

Kajetan | 2016-05-14

„Na szczycie góry panorama jest tak szeroka, że obejmuje wieczność”
Bianchi

„Każdy człowiek ma swoją Bramę, którą wchodzi w nieskończone przestrzenie Nieba. Dla wielu, dla bardzo wielu, tą Bramą są góry”
Cornuto

„Wspinać się nie znaczy tylko iść pod górę. To oznacza także uwalniać ducha od płytkiej i skażonej monotonią niziny. Wspinać się znaczy wyrywać serce ze szponów niszczącej konsumpcyjności”
Bianchi

„Góry całe jakąś baśnią świata. Nadzmysłowego coś jest w górach”
Przerwa-Tetmajer

„Góry — świat między niebem a dolinami”
Rytard

„W górach znajdowałem chwile szczęścia i radości, jakie daje twarda walka i wytrwałe dążenie. Otoczony morzem szczytów i grani, Czułem się najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Moim największym życzeniem jest, aby los pozwolił mi przez długie jeszcze lata cieszyć się tym cudownym światem, z dala od gorączki i niepokojów dnia codziennego”
Buhl

„W Tatrach doznawałem wrażenia tak obcego mieszkańcom rów­nin: uczucia nieograniczonej wolności....

Zavratova | 2015-02-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 marca 2014

Zbiór przepięknych cytatów wspinaczy (i nie tylko) z całego świata. Każdy, kto kocha góry odnajdzie w tej książce swoje myśli ubrane w słowa przez innych. To największa magia tej książki.

Justyna | 2014-02-07

Wspaniałe kompendium myśli i cytatów Ludzi Gór.
Często do niej powracam, gdyż "W górach jest wszystko co kocham, góry to przystań, niekończąca się nadzieja, że można żyć życiem i wierzyć nie dotykając." — Ksiądz Tischner

Klara | 2016-08-01
Sonia Furich | 2013-03-22