We władaniu cieni

Tłumaczenie: Paulina Pietrzyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura Górska na Świecie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stapis
Possessed by shadows
978-83-60429-21-1
góry, wspinaczka, tatry
Justyna

„We władaniu cieni” to hołd złożony miłości i przyjaźni, której więzy zadzierzgnęły się w skrajnych warunkach wypraw górskich. Autor stawia nas przed największym z wyzwań filozofii: skoro pewne jest, że umrzemy, jakie wybierzemy życie? To opowieść o parze amerykańskich wspinaczy, którzy z pustynnego Joshua Tree przyjeżdżają do Czechosłowacji. Historia biegnie dwiema ścieżkami. Tom Valen,...

Historia biegnie dwiema ścieżkami. Tom Valen, wykładający filozofię na uniwersytecie, pisze o roku, kiedy to on i jego żona Molly wyjechali w Tatry, ponieważ ona, chora na nowotwór, tam właśnie chce umrzeć. Część pisana przez Molly, felietonistkę alternatywnej gazety, to jej dziennik, prowadzony w dramatycznym czasie przed śmiercią.

To książka o tym, że miłość jest silniejsza niż śmierć, a przyjaźń ważniejsza niż ból i złość. Tłem dla tej poruszającej historii są Tatry...

źródło opisu: http://www.stapis.com.pl

źródło okładki: http://www.stapis.com.pl

Aleksandra | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

To pierwsza tego typu pozycja, która wpadła w moje ręce.
Opowieść jest smutna, jak życie, ale i jak to życie piękna na swój własny sposób. Bardzo realna.
Czytając ją kilka razy zaczęłam się zastanawiać czy sama nie powinnam spróbować wspinaczki, bo każde słowo wręcz emanuje miłością do gór i to miłością zaraźliwą.

Polecam serdecznie.

kachori | 2016-03-03