Duchowy świat Dostojewskiego

978-83-7505-245-9
Dostojewski, teologia
religia
EagleV

Dostojewski wciąż czeka na odkrywców - odważnych czytelników, którzy nie boją się wypraw w głąb wielkiej literatury. Dostojewski wciąż pozostaje wyzwaniem dla tych, którzy nie zadowalają się gotowymi, spłyconymi odpowiedziami na najważniejsze i niezmiennie żywotne pytania. Książka jest fascynującym i kompetentnym przewodnikiem po duchowym świecie Dostojewskiego widzianym w kontekście...

Książka jest fascynującym i kompetentnym przewodnikiem po duchowym świecie Dostojewskiego widzianym w kontekście kulturowym i teologicznym. Została napisana z pasją i wiarą w to, że przesycona Światłem twórczość rosyjskiego pisarza może otworzyć jego uważnych czytelników na drugiego człowieka, a wraz z nim na rzeczywistość dobra, miłości, wrażliwości i niewinności. Wbrew opiniom, że Dostojewski jest twórcą skoncentrowanym przede wszystkim na "przeklętych problemach" i demaskowaniu mroków ludzkiej duszy, autor udowadnia, że to Chrystus stanowił dla mistrza z Petersburga rzeczywiste centrum Wszechświata.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/