Serce Świata

The Heart of the World. A Journey to the Last Secret Place
978-83-247-0675-4
religia
Ługi

Wielu odkrywców próbowało dotrzeć do Pemako – niedostępnej krainy na pograniczu Indii i Tybetu – by odnaleźć tam legendarne wodospady Cangpo, ponoć największe na świecie. Czy rzeczywiście istnieją? Autor wyprawił się tam kilkakrotnie w latach 1993–1998, śladem dawnych podróżników i lamów tybetańskich, którzy dotarli w ten rejon. Kotlina rzeki Cangpo, trzykrotnie głębsza niż Wielki Kanion, to...

Autor wyprawił się tam kilkakrotnie w latach 1993–1998, śladem dawnych podróżników i lamów tybetańskich, którzy dotarli w ten rejon. Kotlina rzeki Cangpo, trzykrotnie głębsza niż Wielki Kanion, to bowiem także mityczne miejsce religijne, zwane „niebiańskim królestwem na ziemi”. Pasjonująca opowieść, łącząca historię niezwykłego odkrycia geograficznego z wielką przygodą duchową.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

Zbigniew Walkiewicz | 2014-01-29
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Trudna w odbiorze , książka z rodzaju niszowych,ale czyta ją się jednym tchem...pierwsza po wielu latach absencji czytelniczej , godna uwagi...

Malwiś | 2012-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2012

Mimo tego, że zanudziła mnie na śmierć, (choć to raczej ze względu na gust niż treść) należy ją pochwalić za całą oprawę graficzną i formę. Między innymi dlatego właśnie po nią sięgnęłam.

Mirek Wołoszyn | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016