Opowiadania

Wydawnictwo: Czytelnik
opowiadania, Gojawiczyńska
klasyka
nunachopin

Książka zawiera trzy zbiory opowiadań: Powszedni dzień(1933), Dwoje ludzi (1938), Opowiadania powojenne (1956). Spis treści: POWSZEDNI DZIEŃ: Powszedni dzień; Górnoślązaczka; Po tamtej stronie; Granica; Ordensowie; Powszechny niepokój; Maryjka; Miłość Gertrudy; Karuzela; Zaciąg na Saksy; Pożegnanie. DWOJE LUDZI: Dwoje ludzi;Bidny szczeniak; Lipa; Pod ziemią; Przed nocą; Mania, córka niemego;...

Spis treści:
DWOJE LUDZI: Dwoje ludzi;Bidny szczeniak; Lipa; Pod ziemią; Przed nocą; Mania, córka niemego; W raju; Michalina; Powroty; Sitarek.
OPOWIADANIA POWOJENNE: Za pokój świata; Kapelusz; Koty.

książek: 1949
Penelopa | 2015-10-19