Wcześniejsze emerytury na nowych zasadach. Poradnik pracownika i pracodawcy

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

W książce zostały szczegółowo omówione możliwości nabywania wcześniejszych uprawnień emerytalnych przez osoby należące do różnych grup zawodowych, ze szczególnym uwzględnieniem nowych regulacji, które weszły w życie w 2009 roku. Przedstawiono warunki przyznawania i ustalania wysokości emerytur pomostowych, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, emerytury pracowniczej, emerytury z tytułu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, emerytury nauczycielskiej, górnicz