zarządzanie ryzykiem zmiany ceny

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818383
biznes, finanse

Postępująca globalizacja rynków finansowych sprawia, że zaczynają one funkcjonować jako jeden ogromny rynek, na którym szybko rosną obroty, a wraz z nimi rośnie poziom ryzyka finansowego. Jednym z rodzajów ryzyka, mającym duże znaczenie, jest ryzyko zmiany ceny, w której zwykle skupiają się efekty oddziaływania wszystkich czynników ryzyka i ich wzajemnych zależności. W książce autor przedstawił: ryzyko w zarządzaniu, analizę i modelowanie cen na rynkach kapitałowych, deterministyczne i stochastyczne modele zmiany ceny, wrażliwość cen instrumentów finansowych na ryzyko rynkowe, strategie zarządzania ryzykiem zmiany ceny instrumentów finansowych. Książka jest przeznaczona dla wykładowców i studentów na kierunkach ekonomicznych wyższych uczelni.

Siabal | 2016-06-14