Teriery typu bull

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza MAKO-PRESS
8386203633
flora i fauna
Blackpoint

Książka opisuje cztery (a właściwie pięć) rasy psów typu bull:
-bullterrier
-bullterrier miniaturowy
-american staffordshire terrier
-staffordshire bull terrier
-pit bull terrier
Pozycja ta prezentuje wysoki poziom merytoryczny i edytorski. Jest napisana przez sędziego, ale również wieloletniego hodowcę rasy, zawiera więc trafne spostrzeżenia i wiele praktycznych informacji.

źródło opisu: http://marlon24.pl/teriery-typu-bull.html#nclid=0e...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kupiłam tę książkę przygotowując się do kupna psa jednej z opisywanych tutaj ras- staffordshire bullterriera (jak się później okazało- ojca mojej suczki ma Autor książki, od którego z resztą ją odebrałam, co zaowocowało osobistym autografem).
Świetnie opisane przez Pana Jędrasiaka są wymagania i potrzeby psów z grupy terrierów typu bull- a jest to dość charakterystyczna grupa psów, znana każdemu, często budząca niepotrzebną sensację. Dokładnie opisane jest pochodzenie każdej z czterech ras (pitbull, amstaff, staffik i bullterrier, dodajmy jeszcze bullterriera miniaturowego), ich pojawienie się w Polsce (wraz ze zdjęciami kilku championów Autora i zaprzyjaźnionych hodowców). Jednak dla mnie osobiście najbardziej przydatny okazał się rozdział gdzie Autor udziela wskazówek, jak wychować- co tu dużo mówić- krnąbrnego terierka :) . Książka zawiera także wzorce FCI opisywanych ras.
Polecam każdemu wlaścicielowi ASTów i innych bullowtych, i nie tylko.

Shideezhi | 2013-08-07
bozenarose | 2012-11-30