Konsolidacja sektora bankowego w USA

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Niniejsza praca ukazuje konsolidację sektora bankowego na tle procesów konsolidacyjnych mających miejsce w całej gospodarce Stanów zjednoczonych, stąd też składa się z trzech części, ułatwiających systematyczną i pełną jej analizę. W pierwszej kolejności zaprezentowano podstawowe definicje, motywy, metody przeprowadzania fuzji i przejęć przedsiębiorstw, a także historyczne fale konsolidacji występujące w gospodarce Stanów zjednoczonych. Analiza ta dla konsolidacji bankowości ma zasadnicze znaczenie, gdyż banki jako szczególny rodzaj przedsiębiorstwa podlegały w głównej mierze integracji horyzontalnej.