Meksyk. Orzeł, wąż i opuncja

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Meksyk, Aztekowie, Majowie
nunachopin

Relacja autorki z wieloletniego pobytu w Meksyku. Przedstawia w bardzo wnikliwy sposób kulturę i historię kraju oraz obyczaje jego mieszkańców. Spis treści: Gdzie orzeł pożarł węża; Po trzykroć zaślubieni; Za peso przez historię; Wulkan na śmietniku; Spragniona ziemia; Nafta wanilia i ludzie-ptaki; Janosik z Sierra Nevada; Popo nie lubi ceprów; Umierają miasta, umierają ludzie; Intratna mumia...

Spis treści:
Janosik z Sierra Nevada;
Popo nie lubi ceprów;
Umierają miasta, umierają ludzie;
Intratna mumia z Yecora;
Objaśnienia niektórych wyrazów obcych.

źródło okładki: http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001949

Johel | 2016-04-30

W sumie niezła relacja z podróży po Meksyku. Należy jednak pamiętać, że powstała pięćdziesiąt pięć lat temu. Ja tam do dziś z przyjemnością sięgam po serię "Naokoło świata" Iskier, a także czytuję chętnie relacje np. dziewiętnastowiecznych podróżników, odnajdując w nich wiedzę tak o obcych krainach, jak i o samych travelerach.

takisobiejac | 2012-11-29
Marlbear | 2016-06-20