Moje życie ze świętymi

Tłumaczenie: Ewa Pankiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mysterion". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
My life with the saints
978-83-233-2527-7
chrześcijaństwo
religia
A--

W dowcipnej i fascynującej książce Jamesa Martina spotkamy świętych z całej historii chrześcijaństwa, od świętego Piotra do Dorothy Day. Do grona swoich świętych przyjaciół autor zalicza Franciszka z Asyżu, Ignacego Loyolę, Matkę Teresę i inne powszechnie kochane postacie. Towarzyszą one Martinowi w życiowej pielgrzymce, której etapami są: zalany słońcem plac pewnego francuskiego miasteczka, cichy dom rekolekcyjny na wybrzeżu Nowej Anglii, niebezpieczne dzielnice w Chicago, rozległe slumsy w Nairobi i imponujący barokowy kościół w Rzymie. Ta bogata, żywa opowieść pokazuje, jak święci mogą nam wszystkim pomóc w odnalezieniu właściwej drogi we współczesnym świecie.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl