Zasady jazdy konnej, część 3. Lonżowanie

Richtlinien für Reiten und Fahren, Bd.6, Longieren
83-918917-2-0
konie, jeździectwo, jazda konna
Karodziejka

Trzecia część podręcznika "Zasady jazdy konnej" poświęcona jest lonżowaniu. Zawiera podstawowe zasady pracy z końmi na pojedynczej i na podwójnej lonży, z końmi trudnymi lub wymagającymi korekty, a także z końmi woltyżerskimi. Prawidłowe lonżowanie jest jednym z elementów wszechstronnego wyszkolenia konia. Pomaga również w doskonaleniu umiejętności jeździeckich, poprawianiu dosiadu i...

Prawidłowe lonżowanie jest jednym z elementów wszechstronnego wyszkolenia konia. Pomaga również w doskonaleniu umiejętności jeździeckich, poprawianiu dosiadu i korygowaniu błędów. Niezależnie od rodzaju uprawianej dyscypliny jeździeckiej i stopnia zaawansowania jest sposobem na osiągnięcie wzajemnego zaufania i harmonii pomiędzy człowiekiem, a koniem.

Niniejsze tłumaczenie niemieckiego opracowania "Richtlinien fur Reiten und Fahren. Longieren" jest pierwszym podręcznikiem o tej tematyce na rynku polskim.

źródło opisu: Wybór części tekstu z przedmowy do polskiego wydania książki

źródło okładki: http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=179

Samaneri | 2014-11-25
Przeczytana: 22 listopada 2014

Osobiście uważam, że każdy kto mocniej interesuje się jeździectwem obowiązkowo powinien przeczytać książki z serii "Zasady jazdy konnej". W tej części omówiony jest lonżowanie. W każdym rozdziale krok, po kroku otrzymamy cenne wskazówki jak postępować, jak się zachowywać i co robić, by lonżowanie było prawidłowe, bezpieczne i przynosiło jakikolwiek efekt w naszej pracy z koniem. Opisuje podstawowe patenty, sposób ich zakładania i działanie. Bogata jest we wskazówki dotyczące pracy z koniem w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowy plus za poruszenie tematu lonżowania na dwóch lonżach i opis, jakie jest to trudne i jak się do tego (nie) zabierać. Każdy kto chciałby posiąść wiedzę o lonżowaniu powinien bezwzględnie sięgnąć po tę książkę, zanim po raz pierwszy chwyci za lonżę.

Podstawowy podręcznik dla jeźdźców, opracowany przez Niemiecki Związek Jeździecki.

Polskie tłumaczenie Elżbiety Morciniec z korektą i opracowaniem Wacława Pruchniewicza jest autoryzowane przez PZJ, co powinno być wystarczającą rekomendacją tej książki.

Kaloe | 2015-05-04
Na półkach: Konie, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Pigułka na temat lonżowania. Oprócz podstaw treningu konia z ziemi zawiera informacje, które dotyczą szkolenia jeźdźca na lonży, pracy na podwójnej lonży a także zastosowania tego sposobu szkoleniowego w woltyżerce.

Coffeinum | 2016-01-30
Przeczytana: 2015 rok