Zasady jazdy konnej, część 2, Zaawansowane wyszkolenie jeźdźca i konia

Richtlinien für Reiten und Fahren, Bd.2, Ausbildung für Fortgeschrittene
83-918917-1-2
konie, jeździectwo
Karodziejka

Druga część podręcznika Zasady jazdy konnej poświęcona jest specjalistycznemu wyszkoleniu konia i jeźdźca w trzech podstawowych dyscyplinach sportu jeździeckiego - w ujeżdżeniu, skokach i wkkw. Jest to tłumaczenie najważniejszego opracowania szkoleniowego, Richtlinien fur Reiten und Fahren, wydanego przez Niemiecki Związek Jeździecki po raz pierwszy przed niemal 50 laty i ciągle uzupełnianego. Pozycja ta uznawana jest obecnie za jeden z najlepszych na świecie podręczników teorii klasycznej jazdy konnej i jest tłumaczona na wiele języków. Również Polski Związek Jeździecki uznał jej wartość w kształceniu kadr szkoleniowych, niezbędnych dla rozwoju sportów konnych. Pierwsza część ukazała się na rynku polskim z podtytułem - Podstawowe wyszkolenie jeźdźca i konia, druga zaś Zaawansowane wyszkolenie jeźdźca i konia. Obie części tworzą nierozerwalną całość. Pełne zrozumienie treści zawartych w II części wymaga dokładnego i szczegółowego przestudiowania I części podręcznika oraz znajomości innych zagadnień dziedziny hipologii, takich jak: anatomia, fizjologia, wychów i pielęgnacja, żywienie, psychologia, itp. Ponadto niezbędna jest podstawowa wiedza z zakresu teorii sportu.

źródło opisu: Wybór części tekstu z przedmowy do polskiego wydania książki

źródło okładki: http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=179

Podstawowy podręcznik dla jeźdźców, opracowany przez Niemiecki Związek Jeździecki.

Polskie tłumaczenie Elżbiety Morciniec z korektą i opracowaniem Wacława Pruchniewicza jest autoryzowane przez PZJ, co powinno być wystarczającą rekomendacją tej książki.

Coffeinum | 2016-01-30
Przeczytana: 2015 rok