Cash Management W Grupach Kapitałowych. Diagnozowanie, Kształtowanie, Ocena

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka jest pierwszym kompleksowym ujęciem tematu cash management w grupach kapitałowych w polskiej literaturze fachowej. Autor przedstawia typowe dla grup narzędzia wspierające zarządzanie gotówką (ze szczególnym naciskiem na narzędzia wspierające zarządzanie płynnością cash pooling), a także typowe formy współdziałania spółek w tym obszarze (centrum koordynujące, bank wewnętrzny, fabryka płatności, wspólne centrum usług). Omówienie tych zagadnień poprzedza prezentacja atrybutów grupy kapitałowej istotnych z punktu widzenia integracji jej uczestników oraz omówienie poszczególnych obszarów zarządzania finansami w grupie kapitałowej. Istotną wartością opracowania jest możliwość aplikacji zaproponowanego modelu diagnozowania, kształtowania i oceny efektywności cash management w grupie kapitałowej. Pomocne w tym mogą być także zaprezentowane przez Autora studia przypadków analizujące procesy restrukturyzacji cash management w wybranych grupach kapitałowych. Po książkę powinny sięgnąć osoby pracujące w grupach kapitałowych, samodzielnych przedsiębiorstwach, bankach, a także w jednostkach samorządu terytorialnego. Jej adresatami są też przedstawiciele kadry naukowej i studenci nauk o zarządzaniu, finansów i bankowości.