Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj. Tom szósty: 1980-1989

Seria: Biblioteka Gdańska
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Gdańsk
historyczna
A--

Szósty tom bibliografii "Gdańsk w literaturze" zwiera opis utworów polskich i zagranicznych poświęconych Gdańskowi, wydanych w latach 1980-1989. Obejmuje zarówno literaturę piękną, jak i eseistykę, reportaże, wspomnienia, nie wyłączając tekstów drukowanych w prasie - dzieła wydawane w obiegu oficjalnym, jak i poza kontrolą cenzury. Każdy wpis został uzupełniony informacjami na temat treści utworu, jego problematyki, czasu akcji, postaci, a przede wszystkim roli, jaką odgrywa w nim Gdańsk. Książka stanowi unikatową pomoc dla wszystkich, którzy interesują się historią Gdańska i jego literackimi wizerunkami.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl