Atlantyda - największa legenda świata

Seria: Tajemnice przeszłości
Wydawnictwo: Amber
Imagining Atlantis
hunter

Atlantyda włada ludzką wyobraźnią, odkąd Platon opisał ją w swoich Dialogach. Przez 2500 lat legenda zaginionej wyspy inspirowała ludzi do poszukiwań śladów jej cywilizacji - od Plutarcha przez Juliusza Verne'a po Jacques'a Cousteau. A przecież nie znaleziono dotąd przekonywającego dowodu, że Atlantyda rzeczywiście istniała. Co sprawia, że jej legenda jest wciąż żywa? Richard Ellis, autor...

Richard Ellis, autor bestsellerowych książek popularnonaukowych, śledzi korzenie i rozwój mitu Atlantydy na przestrzeni wieków. Dokonuje przeglądu licznych hipotez, które upatrywały źródeł cywilizacji Atlantydy w prekolumbijskim mieście, w starożytnym Egipcie, na minojskiej Krecie, a nawet w Kosmosie. Fascynująca książka usiłuje ustalić rzeczywisty związek pomiędzy mitem a prawdą, idąc tropem największej legendy świata.

„Pasjonująca relacja o archeologicznych i geologicznych odkryciach, a jednocześnie świetna lektura”.
„New York Times Book Review”

„Historyczna i archeologiczna powieść kryminalna”.
„Bookseller”

[Amber, 1999]

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie własne

hincol44 | 2017-03-27