O aniołach

Tłumaczenie: Tomasz Klimkowski
Wydawnictwo: Universitas
6,84 (19 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
10
3
9
1
8
2
7
6
6
3
5
2
4
1
3
0
2
0
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Despre îngeri
data wydania
ISBN
97883-242-1364-1
liczba stron
220
słowa kluczowe
anioły, duchy, opiekun, religia
kategoria
religia
język
polski
dodał
Robert

Mówiono zawsze, że anioły są niebiańskim „drugim ja” człowieka. Innymi słowy, towarzyszy nam zawsze nasz „wzór”, nasz ulepszony portret. I prowadzimy – albo w każdym razie byłoby dobrze, gdybyśmy prowadzili – ciągły dialog z potencjalną stroną tego portretu. Anioł daje każdemu z naszych czynów punkt odniesienia dla jego szkicu, to znaczy jego idealny rysunek. Obok każdego „jest” anioł stawia...

Mówiono zawsze, że anioły są niebiańskim „drugim ja” człowieka. Innymi słowy, towarzyszy nam zawsze nasz „wzór”, nasz ulepszony portret. I prowadzimy – albo w każdym razie byłoby dobrze, gdybyśmy prowadzili – ciągły dialog z potencjalną stroną tego portretu. Anioł daje każdemu z naszych czynów punkt odniesienia dla jego szkicu, to znaczy jego idealny rysunek. Obok każdego „jest” anioł stawia „jaki powinien być”. Odmienia niestrudzenie, w optatiwie – trybie życzącym, bieg naszego życia, tak jak robilibyśmy to my sami, gdybyśmy byli na jego miejscu.

 

źródło opisu: nota wydawcy

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (86)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 2285
kasandra_85 | 2011-03-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: marzec 2011

http://kasandra-85.blogspot.com/2011_03_01_archive.html

książek: 674
Robert | 2011-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2010

Książka jest o aniołach. Przede wszystkim o nich, ale nie tylko. Właściwie, jest o tym wszystkim z czym czytelnik może się zetknąć, gdy zacznie zagłębiać się w temat aniołów jako taki. Książka podzielona jest na tak jakby 5-6 wykładów, w różnym stopniu ale rozgraniczonych tematycznie. Pierwszych pięć stanowi swoiste wprowadzenie do angelologii. Budowanie i określanie świata realnego, duchowego i wszystkiego co jest pomiędzy (takie np. światy pośrednie). Określenie 'narzędzi' przydatnych, a często niezbędnych do poruszania się w szeroko pojętej angelologii. W końcu określenie kim jest anioł, jaka jest/może być jego rola, i jak funkcjonuje w określonym wcześniej świecie. Ale na tym nie kończy się zawartość tego wstępu. Przy okazji autor rozprawia się z wieloma 'stereotypowymi' spojrzeniami na świat, albo może pcha czytelnika do obrania w tych sprawach własnego stanowiska. Niemniej w bardzo stanowczy sposób przedstawia swoje zdanie nt. różnych dychotomii pokazując, że między czernią i...

książek: 138
Adam Kopeć | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane

Tym razem udało mi się lepiej dobrać książkę z wydaw­nic­twa Uni­ver­si­tas dla mnie. Książka o pro­stym tytule O anio­łach autor­stwa Andrei Plesu zaj­muje się tema­tyką wyż­szych bytów. Bo nie tylko o anio­łach tu mowa.

O hie­rar­chii niebieskich

Oso­bi­ście zna­łem podział wyż­szych bytów jedy­nie na anioły i archa­nioły. Kie­dyś obiła mi się o uszyły wyra­że­nie sera­finy, ale nie sko­ja­rzy­łem tego z hie­rar­chią nieba.

I wła­śnie hie­rar­chia bytów nie­biań­skich była jedną z rze­czy, które spodo­bały mi się i zacie­ka­wiły mnie w tej książce. Co prawda jest to tylko pod­su­mo­wa­nie na dwóch stro­nach, ale zacie­ka­wiło mnie to jak wiele reli­gii jest podob­nych do sie­bie wypeł­nia­jąc świat roz­ma­itymi bytami, które stoją nie­jako pomię­dzy czło­wie­kiem, a Bogiem/bogami.

O czło­wieku

Czło­wiek rów­nież jest stwo­rze­niem ducho­wym. Jak wiele filo­zo­fii i reli­gii mówi — jesteś bytem ducho­wym, który posiada ciało, a nie odwrot­nie. Czyli nie jesteś cia­łem obda­rzo­nym...

książek: 90
Nathanael | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Niebywałe. Dawno nie trafiłem na tak bogatą książkę. Polecam każdego kto chce zgłębiać tematykę. Znajdzie tu wszystko, czego potrzebuje do rozwoju intelektualno-duchowego.

książek: 316
MartinoKa | 2017-11-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane
książek: 271
railanachoret | 2017-09-05
książek: 46
Krzysztof | 2016-05-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
książek: 1704
Cegła | 2016-01-20
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok
książek: 187
mojekotki | 2015-12-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
książek: 123
herbal | 2015-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
zobacz kolejne z 76 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
zgłoś błąd zgłoś błąd