Z prochu powstałeś

Tłumaczenie: Michał Madaliński
Cykl: Kovac i Liska (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Dust to dust
8373912029
Edyta

Weteran wydziału zabójstw, detektyw Kovac, oraz jego ambitna partnerka, sierżant Liska, mają poważne wątpliwości, czy tragedia, jaka rozegrała się dwadzieścia lat temu, ma związek z tajemniczym zgonem dwóch doświadczonych policjantów, Andy'ego Fallona i jego ojca, Żelaznego Mike'a. Mimo zakończonego oficjalnie śledztwa, stwierdzającego, że śmierć Andy'ego to nieszczęśliwy wypadek, postanawiają wszcząć dochodzenie w tej sprawie, wiedząc, że ryzykują własne życie. Kwestionują też sugerowane samobójstwo Mike'a. Czy dzięki swojej odwadze i wytrwałości zdołają w końcu rozwikłać tę ponurą zagadkę, czy też poniosą całkowite fiasko, napotykając mur milczenia we własnym, policyjnym środowisku, zainteresowanym w nieujawnianiu prawdy?

źródło opisu: nota wydawcy

Aneta Wiola | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

SAMOBÓJSTWO CZY WYRAFINOWANE ZABÓJSTWO?
Detektywi Nikki Liska i Sam Kovac zostają wezwani na miejsce samobójstwa policjanta. To co z początku wygląda na śmierć z własnej ręki budzi wątpliwości detektywów. Śledczy zaczynają badać sprawę, jednak szefostwu zależy na szybkim zamknięciu dochodzenia. Kiedy po niedługim czasie ginie ojciec powieszonego policjanta, również glina, Kovac i Liska są przekonani, że mają do czynienia z zabójstwem.

HOMOFOBICZNY AKT NIENAWIŚCI CZY NIENAWIŚĆ WOBEC GLIN?
Wkrótce okazuje się, że młody policjant z wydziału wewnętrznego badał starą sprawę homofobii w wymiarze sprawiedliwości. Do tego dochodzi również dawna sprawa kalectwa jego ojca, który został postrzelony na służbie. Kiedy wydaje się, że detektywi utkwili w martwym punkcie pojawia się informator, który jest w stanie pomóc.
Jaką prawdę kryją dawne sprawy? Gdzie czyha niebezpieczeństwo? Kto stoi za okrutnymi zbrodniami?

To moja trzecia książka Tami Hoag i muszę przyznać, że jak do tej pory...

wiejskifilozof | 2016-06-07

Moje marzenie się spełniło przeczytałem :-) a tak,bałem się że mi,ktoś z biblioteki zabierze.I będę musiał czekać.
Ginie policjant-gej.Młody,natychmiast ujawnia się fala hejtu.
Wobec niego,potem traci życie jego ojciec,przypadek ?
Zaczyna się śledztwo.
Które przenosi nas w świat ciemnej strony życia policjantów.
Kovac i Liska mają według mnie trudną sprawę do rozwiązania.

Zwłaszcza,że chodzi o osobisty wątek policjanta.

lacerta | 2015-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 marca 2015

Bardzo długo czytałam "W proch i pył". Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się tak długo zatrzymać przy jednej książce.
Tami Hoag miała ciekawy pomysł na fabułę, stworzyła wiele postaci, które dodają smaku powieści. Jednak cała historia rozkręca się dość powoli. Plusem jest to, że gdy już się rozkręci autorka wprowadza wiele ciekawych informacji i zwrotów akcji, ładnie potrafi zmylić czytelnika i zaserwować mu zaskakujący finał.
Nie przekonał mnie do siebie jedynie wątek miłosny - ostatnio na takie romanse reaguję bardzo źle.

"W proch i pył" pomimo tego, że początkowo dość nużąca, ostatecznie okazała się ciekawą lekturą. A ja z chęcią przeczytam jeszcze jakąś książkę autorstwa Tami Hoag.

emindflow | 2016-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2016

Solidna, dobrze skonstruowana powieść policyjna, chociaż słabsza od pierwszej części.
Akcja toczy się wokół tragicznych i nie do końca wyjaśnionych wydarzeń sprzed dwudziestu lat, a na pierwszym planie tym razem mamy parę policjantów Liska - Kovac i to jest największy atut tej książki.
W zasadzie cała fabuła to żmudne dochodzenie policyjne urozmaicone błyskotliwymi dialogami. Momentami autorka nie uniknęła dłużyzn, które na szczęście choćby w części rekompensuje dynamiczne i dość zaskakujące zakończenie.
Nie jest to żadna rewelacyjna pozycja, ale czyta się całkiem przyjemnie i na pewno nie rozczarowuje.

Anna-mojeksiążki | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Tami Hoag ma talent do tworzenia specyficznego klimatu w swoich książkach, który udziela się czytelnikom. Historia zaserwowana przez autorkę jest intrygująca i oryginalna. Świetnie wykreowane postacie bohaterów przyciągają uwagę, są mocno zarysowane i stanowią indywidualności. Autorka mocno popracowała nad ich wizerunkiem psychologicznym, zachowaniami, dzięki czemu udało jej się stworzyć ciekawe postacie, które pozostają w pamięci czytelnika. Fabuła powieści jest doskonale skonstruowana. Autorka skutecznie miesza wątki i wprowadza czytelnika w błąd. Finał jest zaskakujący i mało przewidywalny.
Spędziłam z książką "W proch i w pył" świetne popołudnie. Przeczytałam ją błyskawicznie i z dużą przyjemnością. Polecam!

Anka | 2014-08-01

Książka nie zachwyca. Nie porwała mnie ta historia. Niecierpliwiłam się po dobrnięciu do połowy. Biorąc pod uwagę inne pozycje tej autorki, to mizerota-
Jak dla mnie szkoda czasu na męczenie oczu.

Psotka | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

To moje pierwsze spotkanie z autorką choć słyszałam o niej wiele. Nadszedł dzień gdzie postanowiłam, że najwyższa pora by albo to potwierdzić albo temu zaprzeczyć. Tami pisze romanse i thrillery, ja zaczęłam przygodę od tych drugich. Jedno jest pewne - zaczęłam, ale na pewno nie skończę. Niestety stało się to czego bardzo nie lubię, czyli cykl przygód (w tym wypadku Sama Kovaca -Kojaka i Nikki Liski - Tinks) zaczęłam od tomu II. Trzeba będzie to koniecznie wyprostować.

Kovac i Liska to detektywi z wydziału zabójstw. Zostają wezwani na miejsce zbrodni. Na miejscu okazuje się, że to samobójstwo syna ich znajomego. Andy Fallon był młodym policjantem z wydziału wewnętrznego, homoseksualistą. Powiesił się we własnym mieszkaniu, nago przed lustrem, na którym czarnym markerem napisał słowo: "Przepraszam". Tyle, że ani Kojak ani Tinks nie wierzą w samobójstwo. A to,że ktoś "z góry" próbuje jak najszybciej wyciszyć i zamknąć sprawę, tylko ich w tym utwierdza. Gdy kilka dni później Kovac...

Zuela | 2016-03-27

Czy samobóstwa policjantów-ojca emeryta i syna z wydziału wewnętrznego to na pewno samobójstwa?W pewnym momencie pogubiłam się w szczegółach

comique | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: październik 2013

Świetna książka z nieoczekiwanym zwrotem akcji. Zabawne dialogi pomiędzy partnerami Kovacem i Liską :-)
Polecam ;-)

Każde samobójstwo jest bardzo przykre (jak zresztą śmierć w każdym innym wydaniu). Jednak w przypadku samobójstwa bliscy zwykle zaczynają się obwiniać, doszukują swojej winy lub zastanawiają się, w którym momencie mogli zapobiec tej śmierci. Kiedy zmarłym jest policjant to jego śmierć chcąc nie chcąc budzi kontrowersje, zmusza do refleksji, ale też zastanawia czy to na pewno było tylko samobójstwo.

Andy Fallon, był śledczym z wydziału wewnętrznego, ponadto niedawno postanowił przyznać się do odmiennej orientacji seksualnej. Dla niektórych kolegów z pracy już sam fakt bycia jednym z "wewnętrznych" było złe, a do tego gej? W policji z komendy w Minneapolis aż roiło się od homofobów! Nie był nim jednak Sam Kovac z wydziału zabójstw, dla którego każda śmierć, nawet samobójcza, jest podejrzana i rozpatrywana pod kątem morderstwa. Nawet jeśli wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że jest inaczej, dlatego też wraz ze swoją zawodową partnerką Nikki Liską na własną rękę podejmuje...