Z prochu powstałeś

Wydawnictwo: Świat Książki
Dust to dust
83-7391-202-9
Edyta

Weteran wydziału zabójstw, detektyw Kovac, oraz jego ambitna partnerka, sierżant Liska, mają poważne wątpliwości, czy tragedia, jaka rozegrała się dwadzieścia lat temu, ma związek z tajemniczym zgonem dwóch doświadczonych policjantów, Andy'ego Fallona i jego ojca, Żelaznego Mike'a. Mimo zakończonego oficjalnie śledztwa, stwierdzającego, że śmierć Andy'ego to nieszczęśliwy wypadek, postanawiają wszcząć dochodzenie w tej sprawie, wiedząc, że ryzykują własne życie. Kwestionują też sugerowane samobójstwo Mike'a. Czy dzięki swojej odwadze i wytrwałości zdołają w końcu rozwikłać tę ponurą zagadkę, czy też poniosą całkowite fiasko, napotykając mur milczenia we własnym, policyjnym środowisku, zainteresowanym w nieujawnianiu prawdy?

źródło opisu: nota wydawcy

emindflow | 2016-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2016

Solidna, dobrze skonstruowana powieść policyjna, chociaż słabsza od pierwszej części.
Akcja toczy się wokół tragicznych i nie do końca wyjaśnionych wydarzeń sprzed dwudziestu lat, a na pierwszym planie tym razem mamy parę policjantów Liska - Kovac i to jest największy atut tej książki.
W zasadzie cała fabuła to żmudne dochodzenie policyjne urozmaicone błyskotliwymi dialogami. Momentami autorka nie uniknęła dłużyzn, które na szczęście choćby w części rekompensuje dynamiczne i dość zaskakujące zakończenie.
Nie jest to żadna rewelacyjna pozycja, ale czyta się całkiem przyjemnie i na pewno nie rozczarowuje.

Anka | 2014-08-01

Książka nie zachwyca. Nie porwała mnie ta historia. Niecierpliwiłam się po dobrnięciu do połowy. Biorąc pod uwagę inne pozycje tej autorki, to mizerota-
Jak dla mnie szkoda czasu na męczenie oczu.

comique | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: październik 2013

Świetna książka z nieoczekiwanym zwrotem akcji. Zabawne dialogi pomiędzy partnerami Kovacem i Liską :-)
Polecam ;-)

Volumen | 2012-09-29

Bardzo dobra fabuła, wciąga od pierwszych stron. Trochę przewidywalna ale dobrze się czyta, dlatego polecam

Sandra | 2012-04-16

Choć pomysł dobry, fabuła ciekawa, to czegoś mi w tej książce brakuje. Może akcji? Może napięcia? Dobrze się ją czyta, "wchodzi" dość szybko, ale jest przewidywalna. Przynajmniej dla koneserów książek akcji.

Patu | 2015-07-28
Przeczytana: 25 lipca 2015