Ordynacja podatkowa Komentarz /Wielkie komentarze

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376201092
biznes, finanse

Ordynacja podatkowa. Komentarz to klasyczny komentarz do kluczowej ustawy, która zawiera unormowania prawa podatkowego materialnego i procesowego. W niniejszym, piątym wydaniu zostały uwzględnione wszystkie dotychczasowe zmiany ustawodawcze, a w szczególności ustawa z 7 listopada 2008 r. nowelizująca Ordynację podatkową, która dokonała zasadniczej zmiany przepisów dotyczących m.in. wstrzymania wykonania decyzji podatkowej oraz zabezpieczenia wykonania zobowiązania podatkowego, a ponadto wprowadziła wiele poprawek będących częścią Pakietu na rzecz rozwoju przedsiębiorczości , mających na celu zwiększenie pewności i stabilności prawa podatkowego. Autorzy komentarza, wybitni specjaliści, sędziowie sądów administracyjnych, ujęli problematykę zobowiązań podatkowych w sposób kompleksowy i wyczerpujący, kładąc szczególny nacisk na uregulowania nowe, a także te, które wywołują w praktyce najwięcej wątpliwości. Stan prawny na 20 lutego 2009 roku (uwzględnia zmiany wchodzące w życie 7 marca 2009 roku) Okładka: twarda, Rok wydania: 2009,