Ekonometria I Badania Operacyjne. Podręcznik Dla Studiów Licencjackich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Podręcznik łączący wykład współczesnej ekonometrii z tematyką badań operacyjnych, makromodelowania i przepływów międzygałęziowych. Jest przeznaczony dla studentów studiów licencjackich wszystkich kierunków ekonomicznych w szkołach wyższych.Atutami książki są:* szeroki zakres tematyczny dostosowany do programu nauczania,* większy nacisk na zastosowania niż na teorię,* jasny, zrozumiały język, przystępny dla czytelników niespecjalizujących się w metodach ilościowych,* wyróżnienie zagadnień wykraczających poza podstawowy program studiów licencjackich,* liczne przykłady w każdym rozdziale, a także zadania do samodzielnego rozwiązywania wraz z odpowiedziami.Podręcznik jest bardzo dobrym wprowadzeniem do korzystania z metod ilościowych w ekonomii, finansach, zarządzaniu i marketingu.Zespół autorski tworzą pracownicy Instytutu Ekonometrii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pod kierownictwem Marka Gruszczyńskiego, Tomasza Kuszewskiego i Marii Podgórskiej.

źródło opisu: Matras

Numb | 2016-11-24