Wieczorem wiatr. Czesław Miłosz i Suwalszczyzna

Seria: Biblioteka Mnemosyne
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Miłosz
A--

Literacka wyprawa po Suwalszczyźnie śladami Czesława Miłosza. Kraina „wietrznych wyżyn, jezior i świerkowych lasów” odbiła się bowiem szerokim echem w dziele noblisty. Książka stanowi kompozycję cytatów, dokumentów, wypisów, not pamiętnikarskich, uwag i impresji interpretacyjnych i choć poświęca uwagę krótkiemu epizodowi w życiu poety, dąży jednocześnie do utrwalenia całościowych związków natury, człowieka i historii w jego bogatej twórczości.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl