Zaburzenia osobowości

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
8320026725
psychologia, osobowość
Kamulka84

Obszerne i oryginalne ujęcie jednego z najbardziej spornych zagadnień współczesnej psychopatologii sprawia, że może być również ciekawą lekturą dla psychiatrów, psychologów klinicznych, lekarzy rodzinnych, a także socjologów i prawników.

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.biz/ksiazki/?id=2&ks=az_35958

wildfemale | 2011-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2011

Jest to książka niewielkiej objętości i w dodatku wydana dość dawno (czytałam wydanie z 1997 roku), ale nie tracąca na aktualności. Autor jest jednocześnie psychologiem i psychiatrą, co daje mu unikalną perspektywę patrzenia na zagadnienie zaburzeń osobowości. Jest to pierwszy argument za zapoznaniem się z tą pozycją. Po wtóre, zaburzenia osobowości dość rzadko są omawiane w polskiej literaturze specjalistycznej (ich systematyczny przegląd znajdujemy np. u Cierpiałkowskiej). Po trzecie wreszcie, autor jest erudytą i dość kompleksowo przedstawia różne teorie dotyczące zaburzeń osobowości najwięcej miejsca poświęcając ujęciu systemowemu. W tym wypadku ujęcie systemowe oznacza diagnozę holistyczną, choć autor porusza także wątki dotyczące prowadzenia psychoterapii w tym nurcie teoretycznym.
Osobie bez wcześniejszego przygotowania może być trudno przebrnąć przez taką książkę ze względu na liczne koncepcje teoretyczne, którymi wspiera się autor. Z tego względu tą pozycję...

Kikaa | 2015-02-18
| 2013-12-17