Wimany i inne statki powietrzne hinduskich bogów

Seria: Księgi Tajemnic
Wydawnictwo: Amber
Vimana aircraft of ancient India & Atlantis
tajemnice ludzkości,
hunter

Starożytne i niewątpliwie autentyczne teksty pochodzące z Indii opisują, że już przed tysiącami lat budowano statki powietrzne dla potrzeb "lotnictwa cywilnego i wojskowego". O wielkich wojnach powietrznych mówią słynne eposy Ramajana i Mahabharata. A zdumiewająca Vimanika Shastra - przytoczony tu w całości manuskrypt z IV wieku p.n.e. - zawiera niezwykle precyzyjne instrukcje dotyczące budowy i zasad działania wiman, szczegółów konstrukcyjnych, wymiarów, wagi i przeznaczenia poszczególnych części.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2001

Moogwai89 | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Książka z kosza z jednego z centrów handlowych. Za dyszkę. Jak na swoją cenę czytało się miło i szybko. Jeśli ktoś lubi takie klimaty to będzie się dobrze bawił. Poprzez nagromadzenie tych indyjskich nazw własnych może to być
dla niektórych pozycja niestrawna.

Fasoletti | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

David Childress w swojej książce analizuje starożytne indyjskie teksty opisujące maszyny latające. Ciekawostką jest tłumaczenie całego tekstu Vimanika Shaastra. Dowiemy się także nieco o aeroplanach z Atlantydy, przeczytamy również relacje świadków dotyczące spotkań z wimanami w XIX i XX wieku.

Vangio | 2017-05-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane