O dzieciach dla dzieci

Wydawnictwo: Telbit
83-88109-74-X
opowiadania, dzieci, baśń
Edyta

Baśniowy klimat tego wyjątkowego zbioru opowiadań pozwala przenieść się dziecku do innego, ale jednocześnie bliskiego świata. Bohaterowie to dzieci i dorośli, których można spotkać na co dzień w szkole, na placu zabaw, w parku podczas spaceru lub w sąsiednim domu. Są do nas podobni, cieszą ich te same rzeczy, mają identyczne marzenia i problemy. Jednocześnie pokazują, jak wybrnąć z kłopotów, uczą cieszyć się życiem i z radością witać nowy dzień. Jędrek jest cały czas rozżalony i zły, ponieważ nie ma tak pięknych zabawek jak jego koledzy. Kiedy pokonuje zazdrość i spełnia dobry uczynek, spotyka go niesamowita nagroda. Hania była bardzo samotna: nowa szkoła, wiecznie nieobecna, podróżująca po całym świecie mama. Pewnego dnia dostaje list od tajemniczej Konstancji, która mieszka na odległej planecie. Dzięki wymyślonej przyjaciółce Hania odnajduje prawdziwą przyjaźń na Ziemi i nie jest już tak samotna. Bohaterowie każdego z opowiadań mają bardzo różne problemy. Wszystkie jednak dadzą się rozwiązać, najważniejsze to potrafić cieszyć się dniem codziennym, w każdej sytuacji odnajdować jej dobre strony, i pamiętać, że to, co najważniejsze w życiu, zobaczyć można tylko sercem. "O dzieciach dla dzieci" to kolejny utwór znanej autorki książek dla dzieci, Marioli Jarockiej. Jest to zbiór opowiadań, który powinien znaleźć się na półce każdego młodego czytelnika. Opowiadania są zilustrowane pełnymi kolorów i fantazji rysunkami Katarzyny Listwon.

źródło opisu: nota wydawcy

Marta | 2014-12-16