Księga zdradzonych tajemnic

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemniczy świat Roberta Charroux". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pandora Books
Le livre des secrets trahis
tajemnice ludzkości,
hunter

Autor ukazuje nieznane informacje na temat zatopionych miast i zniszczonych lądów. Przenosi nas na pustynię Gobi aby odkryć jej zagadkę. Zadaje pytanie czy neolit i paleolit jest wymysłem naukowców, a Ameryka Północna jak twierdzili Majowie to kraina śmierci? Robert Charroux i jego książki na świecie cieszą się niesłabnącą popularnością

Hekate | 2012-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2012

książka ma swoje plusy i minusy
postaram się pokrótce wymienić jak wyglądają one w moim odczuciu

moją uwagę przykuł fragment o stopionym mieście (wydaje mi się że Daniken też gdzieś o nim wspomina)- niezbyt obszerny ale ciekawy
podoba mi się też koncepcja dotycząca dawnej konstelacji planet w układzie słonecznym zakładająca nieobecność Wenus
również teorie na temat powstania hybryd pokrywają się częściowo z moim przeświadczeniem
na plus jest też przytaczanie dużej ilości źródeł historycznych z różnych krańców świata i różnych religii
uśmiech na mojej twarzy wzbudził fragment o obsesjach sexualnych aniołów :)

tyle pozytywów. przejdźmy do ciemnej strony książki

na jej niekorzyść przemawia że jest dosyć stara
autor wręcz za pewniki przyjmuje teorie które już dawno ponad wszelką wątpliwość zostały obalone a rok 2000 traktuje jako daleką przyszłość
widzę tu też pewną niekonsekwencję:
raz jest mowa o tym że księżyc to oderwana od Ziemi Hiperborea (swoją drogą ta teoria również nie...

eR_ | 2014-05-25
Marigold | 2012-03-12