Życie erotyczne w średniowieczu

L'erotisme au Moyen Age
83-11-10118-3
historia
Damian

W książce tej czytelnik nie znajdzie szczegółowych opisów życia seksualnego i miłosnego kobiet i mężczyzn dawno minionej epoki. Autorowi - badaczowi średniowiecznego erotyzmu w jego przejawach kulturowych chodzi przede wszystkim o to, aby przekazać innowacje dotyczące sposobu pojmowania pragnień miłosnych w takiej mierze, w jakiej średniowieczna pomysłowość w tej dziedzinie okazuje się bogata i, być może, zdolna zainspirować nas dzisiaj do niespodziewanych działań. Autor obala tezę, że średniowiecze w sferze życia erotycznego było w przeciwieństwie do starożytności nudne, uważa, że erotyzm w literaturze i sztuce, podobnie jak seksualizm ludzi średniowiecza, nie mają jednolitego oblicza i tak jak cała epoka, daleka od obskurantyzmu, zawierają pierwiastki uduchowienia i zmysłowości zarazem.

źródło opisu: nota wydawcy

agnpat | 2015-12-17