Moje podróże. Japonia

Japonsko
Japonia, podróże, album
albumy
Merist

Ciekawa pozycja albumowa ilustrująca kulturę, sztukę i historię Japonii. Zawiera także skorowidz rzeczowy.

źródło opisu: źródło własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kina | 2012-07-09
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

68 / 2017

Dociekliwy_Kotek | 2012-08-22
Przeczytana: sierpień 2012

Zanim podniosą się krytyczne głosy, należy cały czas mieć na uwadze, że jest to pozycja stosunkowo stara, a więc jakość wydawnictwa raczej nie zaskoczy na plus, a także - że w czasach, kiedy ukazał się ten album, wyjazd do Japonii był relatywnie trudniejszy, a poziom życia i jego specyfika post-komunistyczną Polskę mogła zaszokować odmiennością i egzotyka znacznie bardziej niż obecnie.
Tym zapewne należy tłumaczyć obecność fotografii dróg, estakad, centrów miast z ich drapaczami chmur, sąsiadujących z "klasycznymi" wręcz "obrazkami z Japonii": znanymi zabytkowymi świątyniami, czerwonymi listkami klonu, kwitnącą wiśnią...
Fakt, że obecnie jest wiele innych, ładniejszych i bardziej odpowiadających oczekiwaniom czytelników albumów o Japonii, ale trzeba przyznać, że większość ze współczesnych wydawnictw nie ma nawet w połowie tak dobrze opracowanej części merytorycznej (vide "Moja Japonia" Anny Golisz). Tymczasem tu - bezpretensjonalne i z grubsza rzecz biorąc całkiem przyzwoite...

Radek | 2017-04-06
gorofil | 2016-07-11