Japonia. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Cykl: Cuda świata (tom 16)
Wydawnictwo: New Media Concept
albumy
Merist

"Cuda świata" to ekskluzywna kolekcja 25 albumów. Każdy z nich to wyczerpująca i barwna publikacja przybliżająca czytelnikowi kraj, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca i obiekty z prestiżowej listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna...

Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna chronologia i łatwa nawigacja oraz unikalne zdjęcia, najbardziej aktualne i różnorodne informacje, których dotąd trzeba było szukać w wielu odrębnych publikacjach, oraz wysoki poziom edytorski wydania wyróżnia kolekcję i czynią ją niezwykle atrakcyjną i unikalną dla wszystkich miłośników podróży, historii świata i ludzkości.

Tomy podzielone zostały na działy:

- Perły architektury
- Magia przyrody
- Skarby kultury
- Ludzie i styl życia

źródło opisu: http://www.rp.pl/temat/104586.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwanarodowe.pl/index.php?pokaz=48

Asia | 2011-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Bardzo fajny przewodnik w pigułce po Japonii i japońskiej kulturze. Można w nim znaleźć informacje o najważniejszych zabytkach tego pięknego kraju. Pomocne są mini notatki umieszczane na marginesie każdej strony. Dzięki tej książce dowiesz się na czym polega święto fallusa, ile kosztuje kimono, o co chodzi w nagich festiwalach. Nie brakuje w niej również informacji o nowinkach technologicznych: Shinkansen, Maglev, kapsułkowe hotele. Polecam dla tych, którzy chcą zapoznać się z podstawami Japońskiej kultury, która jest zarówno bardzo bogata jak i bardzo piękna.

Basia | 2012-06-20

Japonia czyli inaczej Kraj Kwitnącej Wiśni. Państwo znane z tradycyjnego sushi, sztuk walki (karate, judo...) lub bonsai - malutkich drzewek hodowanych w doniczkach. Są jeszcze gejsze, kimona, origami... Dużo tego! Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co jeszcze kryje w sobie Japonia, zachęcam Was do przeczytania tej książki - nie pożałujecie!

"Japonia. Cuda świata..." to zbiór wszelkich ciekawostek na temat tego kraju. Poznajemy różne miejsca, zwyczaje, obrzędy oraz ulubione zajęcia mieszkańców. Dowiemy się, jaki jest najwyższy budynek, jak wygląda ceremonia parzenia herbaty i jaka jest roślinność w Japonii. Dzięki kolorowemu wydaniu książka wydaje się bardziej ciekawa. Tę pozycję podzielono na kilka części o różnej tematyce. Opisane są niektóre parki narodowe, lasy i jeziora. Najciekawszym parkiem wydał mi się Park Narodowy Daisetsuzan - obok opisu znajduje się piękna fotografia przedstawiająca wodospad. Wraz z kolejnymi stronami odkrywamy, że Japończycy to także zwykli ludzie - od...

Paulina Król | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Japonia mnie od zawsze inspirowała a ta książka pozwala zyskać ogólny pogląd na ten kraj i jego niewątpliwy urok. Piękne zdjęcia, przydatne fakty i interesujące ciekawostki to duże plusy tej pozycji, pozostawia ona jednak według mnie spory niedosyt, ale dzięki temu można zagłębić się w tradycję i przyrodę tego kraju, korzystając z bardziej szczegółowych książek :)
Polecam tym, którzy z chęcią czerpią wiedzę o krajach Dalekiego Wschodu :)

Dociekliwy_Kotek | 2013-08-26

Japonia w wersji papkowatej i łatwej do przyswojenia, opakowana w kolorowe obrazki możliwie najbardziej odpowiadające wyobrażeniu przeciętnego czytelnika. W zasadzie trudno powiedzieć, dla kogo jest ta książka: osoba nieco bardziej zorientowana w temacie może wynieść z "lektury" raczej lekki niesmak, a laik nie dowie się tak naprawdę niczego, poza tym, że tam jest inaczej niż u nas.

Całkiem ciekawa książka. Piękne zdjęcia i przyzwoite streszczenie kultury Japończyków.

Imm | 2012-01-16
Przeczytana: 12 lutego 2010

Ta książka już trochę mniej przypadła mi do gustu, ale znalazło się tam kilka ciekawych rzeczy i chociażby dla nich warto ją kupić.

| 2013-12-21

Kompletnie nie rozumiem co ludzie widzą w tej beznadziejnej Japonii.

| 2012-07-21

Nie widzę w tym kraju nic co mogło być fascynujące ani piękne.

kina | 2012-07-09
Przeczytana: 22 października 2017