Perłowa Forteca

Wydawnictwo: Amber
The Fortress of the Pearl
fantasy, smoki, Elryk
christov

Elryk z Melnibone ciągle uparcie wędruje, by odnaleźć Tanelorn i posiąść wiedzę, która pozwoli mu stać się sprawiedliwym, oświeconym władcą. Los zaprowadzi go do dziwnego miasta, niegdyś wrogiego Melnibone. Tam splot dramatycznych okoliczności zmusi Elryka do udawania złodzieja i do podjęcia, w tej roli, próby wykradzenia Perły z Perłowej Fortecy. A jest to zadanie bardzo niebezpieczne i Elryka czeka wiele niezwykłych przygód...

źródło opisu: nota wydawcy

Rozczarowująca część. Prosta, lekka, ale jednak, rozczarowująca i infantylna, gdzie wszystko wydaje się być proste i oczywiste, nauki, jakie pobiera Erlyk są infantylne.
A mimo wszystko - pomysł z Perłą w Perłowej Fortecy zaskakuje, sama koncepcja i sposób przedstawienia sprawia, że człowiek sie uśmiecha.
Nie mniej - to lektura na dwa, może trzy dni.

Mourner | 2014-10-03
Na półkach: Przeczytane, EBOOK
Przeczytana: 03 października 2014

Jednym zdaniem: O MAJ GAD!

Dawno, dawno temu przeczytałem cykl Moorcocka o Corumie. Jako małolat byłem pod wielkim wrażeniem. Dlatego kiedy dorwałem w końcu cykl o Elryku (podobno jego największe dokonanie - Moorcocka) pomyślałem po 18 latach, że będę również oczarowany.

I teraz - zastanawiam się czy 18 lat temu podobały mi się proste i beznadziejne historie, czy po prostu cykl o Corumie był dobry. Boję się sprawdzać jeszcze raz, żeby sobie nie zepsuć miłych wspomnień.

A "Perłowa Forteca"? Nie pamiętam kiedy czytałem coś równie dennego. Strata czasu. Nie polecam, odradzam. Trzymać się z daleka.

sowidyl | 2016-10-24
alexbal | 2016-04-13